Jak w 40 dni nauczyć się 1000 najpopularniejszych słów w języku angielskim?

Z kalkulacji wynika, że, wystarczy codziennie nauczyć się nowych 25 słów i po czterdziestu dniach będziemy znali ich 1000.

Gdybyśmy przyjęli najprostszą strategie i po prostu codziennie uczyli się na pamięć kolejnych 25 nowych słów, to niestety okaże się że po kilku dniach nie pamiętamy części słów, których uczyliśmy się kilka dni wcześniej. Możemy też przyjąć inną strategię: codziennie uczyć się nowych 25 słów oraz powtarzać wszystkie, których nauczyliśmy się wcześniej.

Niestety taka nauka po kilku, kilkunastu dniach okaże się prawdziwą torturą, bo z dnia na dzień będzie trwała coraz dłużej, będzie nudna i monotonna przez co stracisz motywację a początkowy zapał do nauki szybko wygaśnie.

Więc jak widzisz ani pierwszy ani drugi sposób nie jest dobry. Na szczęście jest trzeci sposób, który na pewno Ci się spodoba.

Metodę, którą wykorzystuje serwis slowka.edu.pl po wielu badaniach i eksperymentach dotyczących ludzkiej pamięci opracował Sebastian Leitner, metoda ta optymalizuje do minimum czas potrzebny na zapamiętanie oraz powoduje, że nauczany materiał pozostaje na stałe lub na bardzo długo w naszej pamięci.

W tym krótkim filmie, pokażę Ci jak nauczyć się 1000 słów w inteligentny sposób, tak żeby Twój czas poświęcony na naukę był optymalnie wykorzystany i efektywny.

Jak dzięki Systemowi Inteligentnych Powtórek
nauczysz się 1000 najczęściej stosowanych słów w języku angielskim